15 Milyon TL’lik Yatırım


2017 yılında yeni ürünleri piyasaya sunmaya hazırlanan ASC Hidrolik, kaliteli üretime büyük önem veriyor. Yatırımlarına ara vermeden devam eden kuruluş, 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirme kararı aldı.

2017 yılında 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmeyi hedefleyen ASC Hidrolik, bir taraftan ürün çeşitliliğini artırırken, diğer taraftan da pazar payını genişletme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Blueascend markası ile hidrolik pompa ve hidrolik motor pazarındaki payını artırmayı sürdüren firma, 2016 yılında pazardaki payını yüzde 50 artırdı.
Blueascend markası ile hidrolik pompa ve hidrolik motor pazarında paylarını büyütmeye devam ettiklerini belirten ASC Hidrolik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen, “Kaliteli üretimden ve yatırımlardan asla taviz vermiyoruz. Bu düşünceden hareketle, 2017 yılında 15 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirme kararı aldık. Bir taraftan ürün çeşitliliğimizi artırırken, diğer taraftan da pazar payımızı genişletmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“Her geçen gün pazar payımızı genişletiyoruz”
Blueascend markasının her geçen gün pazardaki payını genişlettiğini ve en önemlisi OEM (orijinal ürün üreticisi) firmalarında aranan bir marka haline geldiğini aktaran Şen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2016 yılında pazardaki payımızı yüzde 50 artırdık. Söz konusu dönemde, 27 ülkeye ihracat gerçekleştirdik ve ülke ekonomimize önemli bir katkı sağladık. 2017 yılı büyüme hedefimizi yüzde 54 olarak belirledik.”
Bilinen dünya markaları ile yarış içerisinde olan Blueascend’in üretim gamındaki hidrolik dişli pompa, motor ve akış bölücülerin; performans, sessizlik ve ömür açısından dünyadaki ilk beş marka arasına girmeye hak kazandığını söyleyen Ömer Şen, “Üretimde, tesâdüflere yer yoktur. Tüm çalışmalarımızı sistematik bir biçimde yapıyoruz ve bu sisteme ekip çalışanlarımızla birlikte büyük önem veriyoruz” dedi.

“Bazı ürünlerde pazar lideriyiz”
Başarıdaki en önemli göstergelerin; ekip çalışması, planlı çalışma ve hedef odaklı çalışma olduğunu ifade eden Şen, Türkiye pazarındaki durumları hakkında şunları söyledi: “İç pazarda, Blueascend hidrolik pompa, motor ve akış bölücüleri ile iyi bir konumdayız. Bazı ürünlerde ise pazar lideriyiz.”
Blueascend markasının milli bir ürün olduğunun altını çizen Ömer Şen, “Adı milli olup, menşei Çin veya herhangi başka bir ülke olan ürünler, maalesef pazarda kendine yer bulmaktadır. Üzülerek belirtmek isterim ki; basit kârlar dikkate alınarak ülkenin milli değerleri hebâ edilmektedir. Bizler; yerli insan gücümüzle, yüksek teknolojimizle ve doğru yönetim sistemimizle bu ülkeye hizmet etmeye kendimizi adadık. 2017 yılı bizim için yeni ürünlerin piyasayla tanışma yılı olacak. Mücadele azmimiz her gün bir önceki günden daha da fazla artarak devam edecektir” diyerek sözlerini noktaladı.

English Version